Dyskusyjny Klub Książki: Joanna Bator – „Piaskowa góra”

Dyskusyjny Klub Książki: Joanna Bator – „Piaskowa góra”

28, czwartek
godz. 18.00, Biblioteka Instytutu Polskiego

Zapraszamy do swobodnej rozmowy o polskich książkach przy niezobowiązującej atmosferze i herbacie. Podczas dziewiątego spotkania będziemy rozmawiać o książce „Piaskowa góra” Joanny Bator. Wszystkich czytelników serdecznie zapraszamy! Rozmowy o książkach są prowadzone w języku polskim.

Joanna Bator – „Piaskowa góra”

Początek lat 70. XX wieku. Jadzia Maślak przyjeżdża do Wałbrzycha z wioski pod Skierniewicami i prosto z oblodzonych schodów dworca wpada w ramiona nadgórnika Stefana Chmury, syna przesiedleńców ze Wschodu. Od tej chwili jej życie toczy się na tle wałbrzyskiego krajobrazu. Historia „Piaskowej góry” to historia wałbrzyskiego osiedla górniczego – opowiedziana poprzez pryzmat jednej rodziny. Autorka rysuje obraz polskiego społeczeństwa na przestrzeni kilkudziesięciu dekad, ukazuje okres przedwojenny, czas wojny i powojenną zawieruchę PRL-owską do przełomowego roku 1989.

2 Коментара

 1. podręczniki szkolne - 02.04.2013

  I don’t leave a comment, however I read a great deal of comments on Dyskusyjny Klub Książki: Joanna Bator – „Piaskowa góra” | Полски институт. I do have some questions for you if it’s allright.
  Could it be only me or does it give the impression
  like some of these remarks come across like they are coming
  from brain dead individuals? :-P And, if you are writing at additional sites, I would like to follow you.

  Could you post a list of every one of all your social pages like
  your twitter feed, Facebook page or linkedin profile?

Напиши коментар

Научете повече за Полша