DKK: Kazimierz Orłoś – “Dom pod lutnią”

« Назад към събитията
Това събитие е минало.
Събитие:
DKK: Kazimierz Orłoś – “Dom pod lutnią”
Начало:
30.06.2016 18:00
Край:
30.06.2016 20:00
Цена:
вход свободен/ wstęp wolny
Category:
Място:
Полски институт/ Instytut Polski
Адрес:
ул. Веслец 12/ ul. Weslec 12
DKK: Kazimierz Orłoś – “Dom pod lutnią”

30 czerwca, czwartek, godz. 18.00
Biblioteka Instytutu Polskiego

Dyskusyjny Klub Książki – zapraszamy do rozmowy przy herbacie o polskich książkach.

Kazimierz Orłoś – Dom pod lutnią

Nowa powieść uznanego mistrza: świetnie poprowadzona fabuła, wyraziste postacie, zmysłowy język. Książka, która pomaga uwierzyć, że swoją szczęśliwą drogę można znaleźć nawet w najcięższych czasach, bez względu na wiek i okoliczności.
W enklawie mazurskiej wsi, powojenni rozbitkowie znajdują swoją małą ojczyznę. Mieszkają tu Ukraińcy, Polacy, niemieckojęzyczni Mazurzy, a miarą ich postępowania nie jest przynależność narodowa czy wyznanie, lecz zwykła, ludzka przyzwoitość. Wprawdzie w tym sielankowym miejscu panoszy się nowy aparat władzy oraz skłonni do samosądów partyzanci, ale w ekstremalnych sytuacjach nawet „ci źli” działają niestereotypowo.

Przemysław Czapliński: “To najlepsza powieść Kazimierza Orłosia! A jej niezwykłość polega na tym, że mówi ona o doświadczaniu szczęścia w nieszczęśliwych czasach”

Kazimierz Orłoś: “Jest to w końcu powieść o niespodziewanym – niezwykłym dla obojga – spotkaniu starego mężczyzny z młodą kobietą. O tym, jak ich życie zmienia się, jak za dotknięciem czułej ręki. Czy była to tak zwana wielka miłość? Nie wiem. Nie wiem nawet, czy możliwe jest jeszcze wiarygodne opisanie ‘wielkiej miłości’ – dziś w XXI wieku?”

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Научете повече за Полша