DKK: Małgorzata Rejmer – Bukareszt. Kurz i krew.

« Назад към събитията
Това събитие е минало.
Събитие:
DKK: Małgorzata Rejmer – Bukareszt. Kurz i krew.
Начало:
26.03.2015 18:00
Край:
26.03.2015 20:00
Category:
Място:
Biblioteka Instytutu Polskiego
Адрес:
ul. Weslec, Sofia
DKK: Małgorzata Rejmer – Bukareszt. Kurz i krew.

26 marca, czwartek

godz. 18.00, Biblioteka Instytutu Polskiego

Dyskusyjny Klub Książki – zapraszamy do rozmowy przy herbacie o polskich książkach.

Udział w Dyskusyjnym Klubie Książki daje mi dobrą możliwość zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami w polskim życiu literackim w ostatnich latach – autorami, książkami, nagrodami literackimi. Stwarza okazję, aby poznać doświadczenia przedstawicieli sofijskiej Polonii i  miłośników kultury polskiej – nie tylko ściśle literackie, ale również życiowe – co dla mnie, jako osoby młodej, jest niezwykle wartościowe. (Radostina Petrova)

Małgorzata Rejmer – Bukareszt. Kurz i krew

Książka Małgorzaty Rejmer to wciągająca podróż przez współczesną i historyczną Rumunię, wyróżniona m.in. nagrodą “Newsweeka” im. Teresy Torańskiej za najlepszą książkę z dziedziny literatury faktu, nominowana do Paszportów Polityki i nagrodzona Gwarancją Kultury przyznawaną przez TVP Kultura.

W wydaniu Małgorzaty Rejmer Bukareszt jest „trochę pyszny, trochę fikuśny, wrzodowaty na obrzeżach, lecz w centrum tłusto przypudrowany”. Mnie najbardziej podoba się ten wrzodowaty. Małgorzata Rejmer była dotąd zdolną młodą pisarką, a okazuje się, że jest jeszcze zdolniejszą reporterką i eseistką. (Mariusz Szczygieł).

Spotkania odbywają się w języku polskim. Serdecznie zapraszamy!

Научете повече за Полша