DKK z udziałem prof. dr hab. Dariusza Rotta: Ziemowit Szczerek „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”

DKK z udziałem prof. dr hab. Dariusza Rotta: Ziemowit Szczerek „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”

Dyskusyjny Klub Książki – zapraszamy do rozmowy przy herbacie o polskich książkach

Opowieść o polskich „plecakowcach” wyjeżdżających na Wschód w poszukiwaniu „hardkoru” i przygody. Głównym celem ich wędrówek jest Ukraina, którą przemierzają pociągami, rozklekotanymi autobusami i marszrutkami, magazynując różnorakie historie.

„Przyjdzie Mordor i nas zje” jest narracją o odrzuceniu i fascynacji, o potrzebie ekstensyfikacji w osobie Innego tego, czego próbujemy nie zauważać u nas samych.
Za tę książkę Ziemowit Szczerek otrzymał Paszport Polityki 2013. Książka została nominowana do nagród „Nike” (2013) i „Angelus” (2013).

„Tymczasem literackie zjawisko, jakim jest debiutancka książka Ziemowita Szczerka (…), nadeszło od strony reportażu. Rzadko która nowość olśniewa formą i pomysłem tak jak Przyjdzie Mordor… (…) Świetny debiut.” (Marcin Kube, „Przekrój”)

Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Dariusz Rott – literaturoznawca, kulturoznawca i medioznawca, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz profesor wizytujący Uniwersytetu im. św. Klemensa Ochrydzkiego w Sofii.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

4 grudnia, wtorek, godz. 18.00
Biblioteka Instytutu Polskiego w Sofii, ul. Weslec 12

Напиши коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментарите .

Научете повече за Полша

Back to top