Зарежда Събития

« All Събития

  • Това събитие е минало събитие.

DKK: Olga Tokarczuk „Bieguni“

30 януари / 8:00 - 17:00

27 lutego, czwartek, godz. 18.00
Biblioteka Instytutu Polskiego w Sofii, ul. Weslec 12

 

Dyskusyjny Klub Książki – zapraszamy do rozmowy przy herbacie o polskich książkach

Jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych na świecie powieści ostatnich lat, wydana w 2007 roku w Wydawnictwie Literackim. Pierwsza polska książka uhonorowana Międzynarodową Nagrodą Bookera (2018), otrzymała również Literacką Nagrodę Nike 2008.
Bieguni to książka, w której Olga Tokarczuk opowiada o sobie i o swoim widzeniu świata.

„Ta książka stara się być lojalna wobec kakofonii i dysonansu naszego doświadczenia świata, wobec niemożliwości jego ujednolicenia, wobec jego chaosu, rozpadania się i ponownego tworzenia nowych konfiguracji. Jestem w niej wierna peryferiom, obszarom niedopowiedzianym, zamazanym. Powtarzam w niej własne błędy i wydaje mi się to absolutnie konieczne“. Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk (1962) – polska pisarka, eseistka, poetka i autorka scenariuszy, nagrodzona Literacką Nagrodą Nobla (2018). Z wykształcenia psycholog. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym dwóch Literackich Nagród Nike przyznanych za powieści Bieguni i Księgi Jakubowe (2015). Wyróżniona także m.in. Paszportem „Polityki” oraz Nagrodą Fundacji im. Kościelskich. Literackim debiutem był wydany w 1989 roku zbiór wierszy pod tytułem Miasto w lustrach.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim

Детайли

Дата:
30 януари
Час:
8:00 - 17:00
Категории за Събитие:
, ,
Научете повече за Полша

Back to top