Зарежда Събития

« All Събития

  • Това събитие е минало събитие.

DKK: Ziemowit Szczerek „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”

04.12.2018 / 18:00 - 19:00

wstęp wolny

4 grudnia, wtorek, godz. 18.00
Biblioteka Instytutu Polskiego w Sofii, ul. Weslec 12

Dyskusyjny Klub Książki – zapraszamy do rozmowy przy herbacie o polskich książkach

Opowieść o polskich „plecakowcach” wyjeżdżających na Wschód w poszukiwaniu „hardkoru” i przygody. Głównym celem ich wędrówek jest Ukraina, którą przemierzają pociągami, rozklekotanymi autobusami i marszrutkami, magazynując różnorakie historie.

„Przyjdzie Mordor i nas zje” jest narracją o odrzuceniu i fascynacji, o potrzebie ekstensyfikacji w osobie Innego tego, czego próbujemy nie zauważać u nas samych.
Za tę książkę Ziemowit Szczerek otrzymał Paszport Polityki 2013. Książka została nominowana do nagród „Nike” (2013) i „Angelus” (2013).

„Tymczasem literackie zjawisko, jakim jest debiutancka książka Ziemowita Szczerka (…), nadeszło od strony reportażu. Rzadko która nowość olśniewa formą i pomysłem tak jak Przyjdzie Mordor… (…) Świetny debiut.” (Marcin Kube, „Przekrój”)

Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Dariusz Rott – literaturoznawca, kulturoznawca i medioznawca, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz profesor wizytujący Uniwersytetu im. św. Klemensa Ochrydzkiego w Sofii.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Детайли

Дата:
04.12.2018
Час:
18:00 - 19:00
Стойност:
wstęp wolny
Категории за Събитие:
,

Място

Biblioteka Instytutu Polskiego
Научете повече за Полша

Back to top