Зарежда Събития

« All Събития

  • Това събитие е минало събитие.

Janusz Rudnicki – „Trzy razy tak!”

26.02.2015 / 18:00 - 20:00

Odbywające się raz w miesiącu spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki stanowią doskonałą okazję do regularnego obcowania z literaturą polską, co dla osób przebywających poza granicami kraju nie jest wcale rzeczą łatwą, szczególnie wtedy, gdy nieliczny czas wolny z konieczności trzeba dzielić pomiędzy dwie kultury. Możliwość podzielenia się wrażeniami płynącymi z lektury polskich książek oraz wymiana poglądów pomiędzy osobami o różnym, przeważnie wielkim doświadczeniu życiowym, to wspaniały sposób na poszerzenie obszaru percepcji i własnych, myślowych horyzontów. Przy tym, nie ma co ukrywać, jest to sposób dość przyjemny i inspirujący. Dyskusji sprzyja przyjazna atmosfera panująca w gościnnych progach Instytutu Polskiego, z czego, my czytelnicy, chętnie korzystamy. (Dorota Fater)

Janusz Rudnicki – „Trzy razy tak!”

„Trzy razy tak!” – nowy zbiór brawurowych opowieści Janusza Rudnickiego, których głównym bohaterem  jest sam Autor. Rudnicki jawi się w nich jako wnikliwy obserwator piętnujący absurdy świata.

Jeździłem i pisałem. Tłukłem się po Europie jak diabeł po piekle. Jeździłem tyle, że krok mi się zmienił, po chodniku chodzę tak jak w korytarzu pociągu, szeroko, na rozstawionych nogach. Stałem się urządzeniem przenośnym, podłączyć mnie można do każdego gniazda. (Janusz Rudnicki)

Spotkania odbywają się w języku polskim. Serdecznie zapraszamy!

Детайли

Дата:
26.02.2015
Час:
18:00 - 20:00
Категория за Събитие:

Място

Biblioteka Instytutu Polskiego
Sofia,
Научете повече за Полша

Back to top